Bibliotek

Senaste nytt och uppdateringar

Hemsida pris fastigheter eller företag?

Hemsida pris fastigheter eller företag

I våra tidigare artiklar Hur: Ange webbplats priset? Vi hade en artikel, men detta är normalt en webbyrå, en siffra som kommer att uppstå när de konfronteras med. Vad dessa siffror egentligen, utom med olika priser är det möjligt att inrätta en webbplats?

Hemsida pris fastigheter eller företag

I våra tidigare artiklar Hur: Ange webbplats priset? şeklinde bir makalemiz vardı fakat bu normal şartlarda bir web ajansı ile karşı karşıya kaldığınızda ortaya çıkacak rakamalardır. Peki bu rakamların dışında cidden farklı fiyatlar ile web sitesi kurmak mümkünmü? Yani fiyatı ajans değilde, ben belirleyebilirmiyim? Cevabı evet. Internette yüzlerce hatta binlerce web sitesi kurma aracı var.

Şimdi size bir web sitesinin maliyetini/fiyatını (emlak, şirket, inşaat, ajans, avukat vb – farketmez) kendinizin hesaplaması yönünde br yardımda bulunalım. Öncelikle ücretsiz web sitesi kurmayacaksanız, yani bedava internette dağıtılan veya bu hizmetleri veren şirketleri tercih etmeyecekseniz! ki bu sitelerden herhangi birini kullandığınız zaman kurumsal bir kimliğe girme şansınız yok çünkü bu tür web sitelerinin sonu com ile yada net ile yada com.tr yada net.tr ile bitmemektedir. Örnek vermek gerekirse Google Sites, Ücretsiz domain için Mydot.tk veya nc.me gibi yada Blogger eller WordPress.com gibi gibi birçok hatta ileri ki yazılarımızda bunlar aracılığı ile nasıl web sitesi yaparsınız bunları göstereceğiz, neyse konuya geri dönelim, eğer bir web sitesi kurmak ve fiyatı da kendiniz belirlemek istiyorsanız:

1. Domain yani alan adı

Öncelikle ihtiyacınız alan adı, domain alan adı ihtiyacınız var, hiç bir ajans yada webmaster’a ödeme yapmadan kredi kartınız ile satın alabilirsiniz. Fiyat ortalama olara 10 ile 25 USD, bazı durumlarda 100 USD’ye kadar varabilir.

2. Hosting – Internette Barındırma

Şimdi yine bir kuruş para harcamadan, yani fiyatı siz belirlemeniz açısından hosting, internette yapılan web sitesinin koyacağınız bir alana ihtiyacınız var. Ortalama maliyet, 20 USD/YIL ile 99 USD/YIL, (bu verilen rakamlar taban fiyattır.) gibi bir rakam ödeyerek yine herhangi bir webmaster’a para ödemesi yapmadınız, yani halen fiyatı siz belirliyorsunuz. Web sitesi fiyat emlak yada şirket derken aslında örneği buradan vermek istedim.

3. Web Sitesine İhtiyacınız Var!

Evet yukarıdaki 2 maddeyi halletiniz, hele ki azıcıkta ingilizce biliyorsanız yaşadınız. Bu işleri kendiniz yaptınız, yani artık sizin bir domaininiz ve bir hostinginiz var. Artık kurumsal olmaya aday adayı ilk adımı atmış bir firma yada şahıssınız. Peki web sitesi nerede? Bununda maliyetini yada fiyatını şöyle belirleyelim… Örnek vermek gerekirse:

Konfigurera en webbplats
Emlak001
Emlak Web Sitesi 001 Fiyat
Sınırsız emlak ve sayfa, personel ve kişilleştirme olan bir emlak web sitesi

EM001


399 TL

TL399


Böyle bir emlak web sitesini yapmak, kodlamak, bir araya getirmek, çalıştırmak, sorunsuz testlerden geçmesini sağlamak, her şirkete uyacak istekleri ilave etmek vs vs, liste uzayabilir, ki ben uzatmak istemiyorum, ortalama olarak 150 saat gibi bir zaman yapıyor. Bunu 24 saate bölersek, 6,5 gün, ki bir kişi aralıksız 6.5 gün çalışamaz, bunu günde 8 saat ortalama ile hesaplarsak, 19 gün yani 20 günde böyle bir paket ortaya çıkıyor ve bu şekilde ucuz rakamlara size veriliyor. Peki sizin hayatınızın 20 günü sizce kaç para eder?

Yani 20 gün çalışarak böyle bir sayfa yapabilirsiniz evet! elbette önce kod, ortalama bu işte 20 yıl gibi bir süre, deneyim, tecrübe vs edinmiş olmanızda gerekiyor. Hadi herşeyi bir kenara bırakalım, halen sizce bir webmaster yada web yapan şirket sizin için değer taşımıyor ve halen ben bu işi kendim yapacağım siyorsanız, seve seve size şimdiden güle güle diyebiliriz.

WebFili.comHemsida pris fastigheter eller företag?
Dela det här inlägget

Relaterade inlägg