کتابخانه

آخرین اخبار و به روز رسانی ها

webfil حد خدمات وب سایت-که-یک-شرکت-عنوان-ما-اند یک مشکل 01.JPG ما

شرکت ما به عنوان یک سرویس وب که مشکلات ما در وجود دارد!

شرکت ما به عنوان یک سرویس وب که مشکلات ما در وجود دارد!

شرکت ما به عنوان یک سرویس وب که مشکلات ما در وجود دارد!
Web Hizmeti veren bir Şirket Olarak Bizimde Sorunlarımız Var! Evet Alanya ve Antalya Bölgesinde sorunlar, Nasıl mı? Öncelikle hizmet verdiğimiz alan, Akdeniz Alanya, Antalya, Side Manavgat bölgeleri olsa da bu genel olarak profesyonel hizmet veren neredeyse tüm web, yazılım, programlama, seo, bilişim şirketlerinin genel sorunu.

Web sitesi yapmak yada yaptırmak sizler için belki hiç bir şey ifade etmeyebilir, ki zaten bu makaleyi okuyan birisi ya web sitesine ihtiyacı vardır okuyordur yada bizim meslekte olan bir arkadaşımızdır.

Dolar!
Bizler sizlere hosting ve domain gibi hizmetler verirken bu hizmetleri maalesef dolar bazında alıyoruz. Aslında sizden alınan domain hosting ücretleri bizim cebimize girmiyor, genelde hosting hizmetini aldığımız şirketlerin kasalarına giriyor. Lakin dolar Türkiye’de çok yükseldi ve ortalama geçen senelerde 100 TL hosting ücreti ödeyen müşterimiz yada müşterilerimiz yada müşteri adaylarımız artık neredeyse bunun iki katını ödemek zorunda kalıyor. Bundan dolayı artık hizmet almak istemeyen müşteriler web sitelerini ya kapatıyor yada hosting hizmetlerini ve domain hizmetlerini artık uzatmak istemiyor.

Amatörler
Şirketler neden vardır? Karşınızda bir muhattap bulmak istersiniz. bundan dolayı şirketinizin web sitesini yaptıracağınız zaman şirketler ile anlaşma yoluna gitmeye çalışırsınız. Bununla birlikte, internetten hazır şablonlar ile 100-200 liraya site yaptığını söyleyen kişiler ile de mutlaka bir araya gelmişsinizdir.
Yaşanan sorunlar ise, web sitenizin güvenliği kesinlikle doğru ellere emanet değildir.
Yaptırdığınız kişiye bir süre sonra ulaşamayabilirsiniz ve domaininiz gidebilir.
İnternetten hazır indirilen siteler, internette var olan başka bir web sitesinin yada web sitelerinin kopyasıdır, karşı şirket ile davalık olabilirsiniz.
En büyük ticari kaybınız domain, isminizin yok olması yani belli bir süre sonra 100-200 liraya sayfa yaparım diyen kişiye mutlaka ve mutlaka ulaşamazsınız.
Elinizde hiç bir sözleşme olmadığı için karşı taraftan herhangi bir hak talep edemezsiniz.
Komplike web siteleri, kodlama gerektiren web siteleri istediğiniz takdirde bu tür üste seviye web sitelerine sahip olamazsınız.
Bu liste aslında çok uzun ama bizler, yani şirket olanlar ve bu işe gönül vermiş şirketler artık ortalıkta dolaşan 100-200 liraya sayfa yaparım diyen kişilerden bıktık, ki umarız siz bu hataya düşmezsiniz.
Bugünü kurtarmak, şimdilik işim görülsün diyerek lütfen 100-200 liraya bu tür amatörlere inanmayın, uzun vadede çok büyük kayıplar yaşarsınız.

AR-GE
Maalesef AR GE konusunda çok gerideyiz. Bugüne kadar yapılan tüm web siteleri, Türkiye’de yazılım ve programlama olarak göbekten bağlı olduğumuz amerikan alt yapısına sahip. Tüm genel kodlama dilleri oradan bize gelmekte iken bizde yeni bir kodlama dili yada milli bir yazılım kodlama diline sahip değiliz. Bununla birlikte Türkiye’de ne devlet ne kamu nede şahıs yada vakıf-dernekler bu konuda önümüzü açmak adına bir yardımda bulunmamakta. Oysa avrupa ve abd gibi ülkeler bizim kodlama dillerimizi çoktan geçti ve artık yapay zeka ve daha yüksek algoritmik işlem isteyen konulara geçtiler.

Devam Edecek

WebFili.comشرکت ما به عنوان یک سرویس وب که مشکلات ما در وجود دارد!
این اعلان را به اشتراک گذارید

پست های مرتبط