Soru Cevap Fiyat

Domain Nedir?, Hosting Nedir? Fiyatlar Neye Göre Belirlenir...

Genel Sorular ve Cevaplar

Domain Nedir?, Hosting Nedir? Fiyatlar Neye Göre Belirlenir...

500 lira ile 500.000 lira arasında web sitesi vardır. Web sitesinin genel fiyatı yapılacak içeriğe göre değişir.

Örnek: Ana Sayfa – Hakkımızda – Ürünler – Hizmetler – İletişim gibi basit bir web sitesi için yapmanız gereken harcama
15 USD domain (internette web adınız – www.webadiniz.com)
35 – 95 USD hosting (internette size yapılmış olan web sitesinin çalışacağı kiralık ofisiniz). Domain ve Hosting her yıl ödenir.
500 Lira web siteniz + KDV. Bu ücret bir defa ödenir.

Bu sizinle yada bizim ile alakalı bir konu değildir. Bazı şirketler domain ve hostinglerini 5-10 yıllık alırlar. Bazı şirketler ise yıllık ödemeyi tercih eder. Bizim gibi yazılım programlama şirketleri yenilemeden herhangi bir ücret talep etmez ve sizin üzerinizden kar etmez.

Alınan ücret ICANN adı verilen bağımsız internet kuruluşuna aktarılır ve bu kuruluş bütün dünyada domain ve hostinglerin iznini verir.

Web siteniz bittikten sonra domain ve hosting yenilemesi yapılana kadar (15+35 USD) ödeme yapmazsınız.

Web sitesi üzerinde özel değişiklikler isterseniz bunun için bize ödeme yapabilirsiniz.

Web sitenizi yaptırmak ile arama motoru optimizasyonu yaptırmak, yani sitenizin arandığı zaman üstte çıkması farklı işlemler olup, ayrı ayrı ücretlendirilir.

Genelde web sitenizin ismini yazarsanız 1-2 hafta içinde Google’da çıkacaktır ama örnek; Alanya’da Kreş yada Alanya’da emlak gibi kelimelerde arandığı zaman üstte çıkması ayrı bir işlem gerektirir ve bu web sitesinin yapımından ayrı olarak ücretlendirilir.

Yukarıda verdiğimiz örnekte basit bir web sitesi dedik ve fiyatlandırmayı ona göre yaptık. Halbuki bazı web siteleri çok karmaşık işlemler yapabilir. Örnek emlak web siteleri 35 USD lik bir hosting de yer alamaz, çünkü binlerce resim ve sayfadan oluşur, kodlaması ve yapımı basit sitelere göre farklıdır.

Her eklenecek olan özellik fiyatı arttırır yada azaltır.

Web sitenizi size temiz bir şekilde teslim etmek bizim işimiz. Bundan sonra sizin bilgisayarınızda bulunan bir virüsün, yönetim paneli üzerinden yapacağınız yeni bir sayfa eklemek yada resim yüklemek aracılığı ile web sitenize bulaşması mümkündür.

Genelde buna benzer sorunlar ile karşılaşıyor iseniz, web sitenizin temizlenmesi, bilgisayarınızda güvenlik ayarlarının yapılması ve bilgisayarınızın temizlenmesi ektra ücrete tabidir.

Web sitelerinin bir ömrü yoktur. Domain ve Hosting ücretlerini düzgün yıllık ödediğiniz sürece her yıl yenilenir ve şirketiniz var olduğu sürece internette web siteniz sizi temsil etmeye devam eder.

Bununla birlikte genelde her 5 yılda bir, web siteleri yeni teknolojiler ve alt yapılara sahip olurlar ve bizim deneyimimize göre genelde müşterilerimiz yeni bir web sitesini genelde 5 yılda bir yenilemek istiyor.

Eğer tüm done, verileriniz, hakkımızda iletişim ve diğer verileriniz hazırsa 7 gün ile 10 gün arasında biter.

7/24

SORULARINIZ İÇİN

+905324862343

faq

Sorum Var!

+905324862343

+905424862343

Program Yazıyor musunuz?

Eğer web sitesi mobil uygulama bunların dışında program yazılım gibi bir ihtiyacınız varsa...

WebFili.comSoru Cevap ve Fiyat